Dolgu (Filler)Prof. Birol Civelek, MD Created: 2016-07-28 11:12:38
View Count: 15054

Dolgu (Filler)

Kısa sürede uygulanması ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi bakımından, dolgu ( filler ) yöntemi en sık kullanılan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. İşlem yaptırıldıktan sonra , kişi rutin hayatına rahatlıkla dönebilir.

Dolgu (Filler)

Dolgu; göz altına, yorgun ve çukur ifadenin giderilmesinde ki bu durum kişiyi olduğundan yaşlı Ve yorgun gösterir; dudak kalınlaştırmada, derin yara ve akne izlerinde, burun ve ağız arasındaki çizgilerde, burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru uzanan gülme çizgilerinde ( Nazolabial çizgiler ) ve alındaki çizgilerde kullanılır . Botoksun aksine , dolgu yöntemi kırışık gidermez sadece derin çizgileri minimalize eder . Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup 6 ay ila 12 aydır.

Dolgu maddesinin içeriğini, insan vücudunda da mevcut olan “Hyaluronik asit “ oluşturur; bu yapı yaşla ve zamanla azalır ve yerini derin çizgilere ve çukurluklara bırakır .

Her uygulamada da olduğu gibi, dolgu uygulamasını da tecrübeli Plastik Cerrahlara yaptırmalısınız. Kullanılan materyal ve tecrübe uygulamanın en önemli parçasıdır .


This post has been written by Prof. Birol Civelek, MD and viewed 15054 times.


Comments

Loading...


Related Articles

Oran Mah. Turan Güneş Bul. No: 180 Y/ 21 (Park Oran Ofis 8. Kat) ÇANKAYA/ANKARA